Notatki – jak mogą Ci pomóc w nauce angielskiego

Sposobów na ułatwienie sobie nauki wymyślono już mnóstwo. Jedne są bardziej uniwersalne, inne mniej. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Od czego jednak najłatwiej zacząć? Od początku! A na początku były…notatki.

Czy notatki są ważne? Oczywiście, że są i powinniśmy je doceniać dużo bardziej niż doceniamy teraz. Jeśli w ogóle doceniamy. Dlaczego notatki są tak ważne?

Zapisujesz wszystkie niejasności i problematyczne zagadnienia, do których będziesz mógł wrócić w wolnym czasie

Zapisujesz zagadnienia, do których chcesz wrócić w ramach powtórek

Z biegiem czasu widzisz, ile materiału już przerobiłeś, co jest niezwykle motywujące

Pomagają w planowaniu – planowanie i świetna organizacja własnego czasu stały się modne! Mamy więc wysyp różnego rodzaju planerów, organizerów i notatników. Możesz je kupić większe lub mniejsze, w każdym kolorze, a nawet zapachu ?

Robiąc notatki oszczędzamy swój własny czas w przyszłości – nie zapomnimy, że dana partia materiału jest już przerobiona, a zadanie wykonane. Ile razy szukałeś strony w podręczniku i zastanawiałeś się czy to już było? Założę się, że przynajmniej kilka. Jeśli będziesz robić notatki, szybko zorientujesz się na czym skończyła się ostatnia lekcja.

Notatki to nie tylko papierowe notatniki, ale także kolorowe karteczki, które przyklejamy w rogu monitora czy na lodówce. Mogą to być również notatki głosowe na naszym smartfonie czy aplikacja porządkująca zapisane przez nas pliki. Czasami tworzymy bibliotekę przydatnych linków do artykułów lub filmików na You Tubie. Każdy z nas tworzy je tak jak lubi i tak jak jest mu najwygodniej. Najważniejsze to wyrobić sobie nawyk i mieć pod ręką coś do pisania.

To co udało Ci się zanotować dzisiaj?