Etapy metody Callana

Etapy mają różną długość. Przy standardowych spotkaniach, czyli 2 razy w tygodniu po 2 godziny, etap zakończysz w ciągu 3 tygodni do 1,5 miesiąca. Po każdym etapie zauważysz wyraźny skok w umiejętności mówienia po angielsku. Takie tempo nauki zmotywuje Cię do dalszej pracy i da Ci mnóstwo satysfakcji!
Przede wszystkim jednak szybki progres otworzy przed Tobą nowe możliwości komunikacji. Ułatwi Ci codzienne życie w środowisku anglojęzycznym, zwiększy szansę na atrakcyjne zatrudnienie lub uprzyjemni Ci zagraniczne podróże.

Obecnie prowadzę zajęcia metodą Callana dla początkujących:

Stage 1 Beginners

Po tym etapie, po zaledwie 3‒6 tygodniach, będziesz w stanie powiedzieć nieco o sobie. Zaczniesz używać określeń kolorów i liczebników, nazw części ciała oraz garderoby. To bardzo ułatwia życie podczas zakupów czy wizyty u lekarza w środowisku anglojęzycznym.

Stage 2 Post-Beginners

Drugi etap jest dla Ciebie odpowiedni, jeśli kiedyś uczyłeś(-aś) się nieco języka angielskiego. Nauczysz się wypowiadać w czasach teraźniejszym prostym i teraźniejszym ciągłym. Zaczniesz używać przymiotników w stopniach: równym, wyższym i najwyższym, co ubarwi Twoje wypowiedzi i sprawi, że będą bardziej precyzyjne. Poznasz także wiele czasowników.

Po tym etapie zaczniesz swobodnie mówić o swoich codziennych zajęciach. Będziesz umiał(-a) użyć wyrażeń porównawczych i mówić o tym, co lubisz, a czego nie. Dasz się lepiej poznać swojemu rozmówcy i sam wiele się o nim dowiesz!

Stage 3 Elementary (1)

Na tym etapie poznasz czas przeszły czasownika „być” oraz czasowniki regularne. Nabierzesz biegłości w stosowaniu stopnia wyższego i najwyższego przymiotników. Wprowadzisz do swojego słownictwa przysłówki jak quickly („szybko”), often („często”) i – jak zawsze – dużo popularnych wyrażeń, m.in. nazwy zwierząt i produktów spożywczych.

Dzięki temu nie tylko lepiej odnajdziesz się w sklepie, ale też przybliżysz rozmówcy swoją historię np. na rozmowie kwalifikacyjnej. Przysłówki urozmaicą Twoje wypowiedzi i sprawią, że Twój angielski będzie bardziej naturalny, a Ty dzięki regularnemu mówieniu poczujesz się dużo swobodniej.

Stage 4 Elementary (2)

Na tym etapie poznasz czas przeszły czasowników nieregularnych, formy czasu przyszłego oraz tryby .

To pozwoli Ci opowiadać zarówno o wydarzeniach minionych, jak i planach na przyszłość. Nauczysz się też „gdybać” po angielsku – wyrażać swoje zamiary i marzenia zależne od zmiennych okoliczności

Zapisz się na zajęcia już teraz.

Chcesz swobodnie rozmawiać po angielsku?

A może potrzebujesz pomocy w zrozumieniu struktur gramatycznych?

ZAJĘCIA METODĄ CALLANAKONWERSACJE LUB GRAMATYKA